Göç ve Entegrasyon

Almanya, popüler bir göçmen ülkesi olarak aktif bir entegrasyon politikası izliyor

Almanya, göçmenler için popüler bir ülkedir. Göçmenler, toplumsal ve ekonomik gelişime önemli katkıda bulunmaktadır.
Almanya, göçmenler için popüler bir ülke haline geldi. Göç geçmişi olan 24 milyon insan burada yaşıyor. Almanya, AB'deki göçmenler için en popüler hedef ülke ve uluslararası alanda dünya liderliğine yükseldi. Ekonomik İş birliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) üyesi 38 ülke arasında, son yıllarda göçmenlerin en hızlı artış gösterdiği ülke Almanya'dır. Federal hükümet, dünya genelinden nitelikli işgücü göçüne güveniyor.

Migrasyon geçmişi olan birçok insan, Statistisches Bundesamt – Federal istatistik Kurumuna göre, 2022 yılında Almanya'da yaklaşık 13,38 milyon yabancı uyruklu kişi yaşıyordu. 24,19 milyon kişi göç geçmişine sahipti. Bu grup nüfusun dörtte birini aşan duruma denk gelmektedir. Göç geçmişi olan yaklaşık 12,2 milyon kişi Alman pasaportuna sahipti. Bunların yarısından fazlası doğumlarından bu yana Alman vatandaşıydı. Diğer büyük bir grup (geç) sürgün veya sürgün olarak Almanya'ya geldi. Kalan mülkiyet geçmişi olan insanlar vatandaşlığa kabul edildi. 2020 yılında 109.880, 2021 yılında yaklaşık 131.600 ve sadece 2022 yılında 168.545 yabancı, başvurulan Alman vatandaşlığına kabul edildi. Böylece yüksek sayılar son 1990’lı senelerinde görüldü.

Göçmenler Almanya'da toplumsal ve ekonomik gelişmeye önemli bir katkı sağlamaktadır. Artan uzman çalışan ihtiyacı, yabancı ülkelerden nitelikli insanların çekilmesine neden olmaktadır. Federal hükümet, demografik değişimden kaynaklanan iş gücü açığını gidermek için daha fazla göç olanağı sağlamak istiyor. İçerideki çalışma gücü potansiyelini arttırmanın ve AB ülkelerinden gelen göçe ek olarak, federal hükümet Türkiye gibi üçüncü ülkelerden uzman çalışanların göçünde de demografik değişime karşı bir yol görüyor ve uzman çalışan güvenliğine katkıda bulunmak istiyor. Ayrıca, Almanya vize verme işlemini hızlandırmayı ve dijitalleştirmeyi güçlendirmeyi amaçlamaktadır.

Whatsapp yolu ile bizlere ulaşabilirsiniz

+90 554 007 46 53
 • Türkiye
  Adalet Mah. Manas Blv. No. 39
  Folkart Towers - B Kule Kat 31 
  Bayraklı / İzmir
 • Almanya
  Edlmannsberg 18
  84095 Furth (Bayern, Almanya)
 • Bizi Arayın
  +90 554 007 46 53
 • Çalışma Saatleri
  Pazartesi - Cuma
  09:00 - 18:00
Sosyal Medya
Bizimle iletişime geçin

The Golden ekibi olarak, sizinle iletişim kurmaktan ve sorularınızı cevaplamaktan mutluluk duyarız. Üye olmadan da bize ulaşabilir, merak ettiğiniz konular hakkında bilgi alabilirsiniz. Profesyonel danışmanlarımız, size yardımcı olmak ve ihtiyaçlarınıza yönelik çözümler sunmak için burada. Size en kısa sürede geri dönüş yaparak, sizin için en iyi çözümü bulmak için çalışacağız.


Tasarım Badoworks