Toplu Taşıma ve Ulaşım

Otobüsler, metrolar, banliyö trenleri zamanında gelir. Ayrıca tertemizdir. Dilerseniz oldukça yaygın olan Bisiklet yollarını kullanıp işe Bisikletle gidin.

Almanya'da ulaşım oldukça çeşitlidir ve halka açık taşıma araçları, yani "öffentliche Verkehrsmittel", otobüsler, metrolar, banliyö trenleri ve Straßenbahnen (bazı şehirlerde Tramvay olarak da adlandırılır) şeklinde mevcuttur. Bu araçları kullanmak için bilet almanız gerekmektedir. Her şehirde farklı bilet makineleri bulunmaktadır ve bazı otobüslerde biletler şoför tarafından satılmaktadır, ancak bilet alırken yanınızda nakit para bulundurmanız önemlidir. Ayrıca, birçok şehirde telefon uygulamaları aracılığıyla da bilet satın alabilirsiniz.

Almanya'da farklı bilet türleri mevcuttur. Tek yönlü veya iki yönlü biletlerin yanı sıra, birkaç saatlik geçerliliği olan biletler, günlük biletler (Tagesticket), haftalık ve aylık biletler gibi seçenekler bulunmaktadır. Ayrıca, seyahat edilen mesafelere göre farklı bilet tarifeleri uygulanmaktadır. Bazı şehirlerde, bir saatlik bilet aldıktan sonra, doğrulama için damga vurmanız gerekmektedir. Bu işlemi özel makinelerde veya bazı durumlarda otobüs veya tramvayda yapabilirsiniz. Bilet makinelerinden alınan biletlerde ise genellikle tarih ve saat zaten yazmaktadır, bu nedenle tekrar doğrulama yapmanız gerekmemektedir.

Almanya'da çocuklar, öğrenciler, emekliler ve sosyal yardım alan kişiler için indirimli toplu taşıma biletleri mevcuttur. Bu özel biletler genellikle bilet makinelerinde bulunmaktadır, ancak bazen ulaşım hizmetlerinin kendi dükkanlarında da temin edilebilir. Bu tür bir bilet almak için gerekli belgeleri öğrenmeniz önemlidir.

Ayrıca, "Deutschland-Ticket" olarak da bilinen "49-Euro-Ticket", Almanya genelinde otobüsler, tramvaylar, metro (U-Bahn), banliyö trenleri (S-Bahn) ve bölgesel trenlerde kullanılabilen bir bilet seçeneğidir. Bu bilet, 49 € aylık ücret karşılığında abonelikle kullanılabilir ve uzun mesafeli otobüsler, IC/EC veya ICE trenleri için geçerli değildir.

Almanya'da yollar her türlü ulaşım için tasarlanmıştır. Yaya dostu olan bu ülkede en yaygın ve ekonomik ulaşım yöntemi bisiklettir. Bir şehre yeni taşındığınızda, bisiklet kullanmak en ucuz ve pratik seçenek olacaktır. Hemen hemen tüm yolların bisikletler için ayrılan bir şeridi vardır ve bisikletçileri her yerde görebilirsiniz. Bisiklet kullanmak, Almanya'da ulaşımın keyifli bir parçasıdır ve sıkça tercih edilen bir ulaşım aracıdır.


Whatsapp yolu ile bizlere ulaşabilirsiniz

+90 554 007 46 53
 • Türkiye
  Adalet Mah. Manas Blv. No. 39
  Folkart Towers - B Kule Kat 31 
  Bayraklı / İzmir
 • Almanya
  Edlmannsberg 18
  84095 Furth (Bayern, Almanya)
 • Bizi Arayın
  +90 554 007 46 53
 • Çalışma Saatleri
  Pazartesi - Cuma
  09:00 - 18:00
Sosyal Medya
Bizimle iletişime geçin

The Golden ekibi olarak, sizinle iletişim kurmaktan ve sorularınızı cevaplamaktan mutluluk duyarız. Üye olmadan da bize ulaşabilir, merak ettiğiniz konular hakkında bilgi alabilirsiniz. Profesyonel danışmanlarımız, size yardımcı olmak ve ihtiyaçlarınıza yönelik çözümler sunmak için burada. Size en kısa sürede geri dönüş yaparak, sizin için en iyi çözümü bulmak için çalışacağız.


Tasarım Badoworks